Rüya görmüş gibi

İlkay MANIŞ /ANTALYA / DHA

Köye 40 yıl sonra vekil geldi

Finike'nin Hördübek ve Çalık köyü'ne 1960 yılından bu yana ilk kez bir milletvekili gelince, vatandaşlar şaşırdı.

 

ANAP İl Başkanlığı'nın düzenlediği ‘‘İlçe Gezileri’’ nde Finike'ye bağlı Hördübek ve Çalık köylüleri, 40 yıl sonra ilk kez milletvekili gördü. Son olarak 1960 yılında bir milletvekili gören köylüler, ‘‘mecliste çalışan bir vekilin, köylünün ayağına kadar gelmesi bizleri çok şaşırttı’’ dedi.

 

YAKINDAN BAKTILAR

 

Köye milletvekili geldiğini öğrenenler, meydana akın etti. Çoluk çocuk köy meydanındaki kahvede milletvekiline yakından görmenin keyfini yaşadı. Köyün kadınları da pencerelerden bakarak vekili görmeye çalıştı. Bu manzarayı, Antalya'nın bir dağ köyünde yaşayan partililer de şaşırdı.

 

SORUNLAR ANLATILDI

 

Yaşadıkları şaşkınlığı uzun süre üzerinden atamayan köylüler, fırsat bu fırsat deyip sorunlarını peşpeşe sıraladı. Köylülerin sorunlarını tek tek dinleyen Antalya Milletvekili Cengiz Aydoğan, ANAP İl Başkanı Cihan Dinç, İl Sekreteri Mahmut Sabuncuoğlu ile ilçe başkanları, sorunlara çözüm bulmaya söz verdiler.

 

MEYDAN HATIRASI

 

Hördübek ve Çalık köylüleri, 1960 yılından bu yana ilk kez milletvekili ve parti üyesi görmenin heyecanıyla köy meydanında toplandılar. Hem çaylar yudumlandı, hem sorunlar sıralandı. Sonra vekile bir ricada bulundular, ‘‘meydan hatırası bir resim çektirelim’’ diye. Ve dağ köyünde bu fotoğraftaki pozu verdiler.